Blog

4 Mayıs 2018

Web Sitesini Daha Etkili Hale Getirmenin Püf Noktaları

Bireysel ya da kurumsal olarak kurulan internet sitelerinin en belirgin amaçları arasında firma ve ürün tanıtımı, satışların artırılması, yeni müşterilere ulaşılması, ilgi alanını yazılı medyadan görsel medyaya kaydıran hedef kitleye erişebilmek şeklinde sıralanabilir. Web adresi almakla sanal alemde artık dünyaya hitap edebileceğiniz bir mağazanız oldu. Ancak içine ne ile doldurmanız gerektiği konusunda bir fikriniz var mı? Sadece ürün fotoğrafı yerleştirmekle o ürünü satabilir misiniz? Bu soruların yanı sıra her geçen gün sanal dünyada görünürlüğü azalan adresinizi mevcut olan site içeriği ile nasıl görünür hale getireceksiniz hiç düşündünüz mü? Eğer bu soruların cevabını arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin derim.

Web Sitesi İçeriği Neden Önemli

2018 yılı itibariyle ülkemizde var olan site sayısı 8 milyonu aşmış bulunmaktadır. Her geçen gün sayısı daha da artmaya devam eden sanal komşular arasından sıyrılıp yukarılara taşınmak, daha görünür hale gelmek, günden güne erimekten kurtulmak bir internet sitesi için belli yöntemlerin kullanılması ile oluşturulan web sitesi içeriği ile donatılmış olup olmamaya bağlı bulunmaktadır. Düzenli olarak gerçek bilgiler yüklendiği halde sitenin tıklanma sayısı artmıyorsa kesinlikle içerik ile ilgili sorunlar var demektir. Daha önce sanal alemde dolaşıma girmiş olan bilgileri uygun ve doğru yöntemler kullanarak işlemeden yüklerseniz eğer, görünür olmaya hiçbir katkı sunmayacaktır.

Sıradan Bir İçerik İle Web Sitesi İçeriği Arasındaki Farklar

Yukarıda bahsedildiği kadarıyla sıradan bir içeriğin etkin ve verimli olmadığı ortaya çıkmaktadır. Peki etkin ve verimli bir web sitesi içeriği nasıl olmalıdır şimdi ona bakalım. Konu başlığı ile içerik birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Konuyla ilgili anahtar kelimeleri arama motoruna yazan bir kişi karşısına gelen ilk sayfanın en üstünde adresinizi görse bile başlıkla içeriğin aynı olmadığını gördüğü anda başka siteye yönelecektir. Gereksiz ve uzun anlatım olmaksızın az ve öz anlatım yöntemiyle site içeriği hazırlanmalıdır. İçeriklerini oluşturduğumuz web sitelerinde bu ve daha birçok yöntemi kullanarak etkili içerikler ürettiğimizi söyleyerek konunun devamını bir başka yazıya bırakalım. Bu arada okuduğunuz yazı SEO’ya uyumlu olarak hazırlandığı gibi en çok aratılan anahtar kelimeler de yerleştirilmiştir. TezTürkiye yazarlarının hazırladıkları web sitesi içeriği Ankara ve diğer illerde faaliyet gösteren firmaların sitelerine zenginlik katmakta, aramalarda ürün ve hizmetlerinin yukarılarda çıkmalarına yardımcı olmaktadır.

Blog

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.