Blog

27 Mayıs 2018

SEO Nedir? Neden Önemlidir?

İnternet kullananlar tarafından arama motorlarına yazılan kelimelere bir web sitesinin hızlı bir şekilde cevap vermesi o web sitesinin etkili olup olmaması açısından çok önemlidir. Tüm site sahipleri etkili ve işlevli bir siteye sahip olmak ister. Ne var ki her yazı, her içerik aramalar karşısında beklenen tepkiyi vermez. Peki neden vermez hiç düşündünüz mü? “Sitemde yok yok, her türlü bilgi bende ama aramalarda değil ilk sayfa, beşinci hatta onuncu sayfada bile görünmüyorum” diyenlerden iseniz lütfen yazımızı okumaya devam edin. Web adresinin popülerliğini artırmak için reklam vermek de bir yöntemdir. Ancak sürekli reklam vermek için hatırı sayılır bir reklam bütçesine ihtiyaç duyulur.

Reklama ara verildiğinde ise ilk sayfadaki adresin sonlara doğru gerilediğini görmek hiç şaşırtıcı olmaz. Oysa ki kısa vadede iyi bir çözüm olarak görünen Google reklamlarının orta ve uzun vadede aynı aynı etkiyi göstermesi için reklam bütçesini ya da reklam bütçesinden aldığı payı artırmak gerekir. Bunun yanı sıra yeni nesil arama yönteminde web sitesinin değerini artırmak ve popülaritesini yükseltmek için SEO çalışmaları yapılmış içerik girişi yapmaya ihtiyaç vardır. Bir yandan reklam verirken diğer yandan başarılı bir içerik yönetimi danışmanlığı alındığında verimlilik, başarı ve popülarite doğal olarak gelecektir. Arama motorlarına kullanıcılar tarafından yöneltilen sorulara tepki veren bir adresin her zaman beklene sonucu alması için içerik sunumunun doğru yapılması, dil bilgisi ve imla kurallarına uygun metinlerin hazırlanması, sade ve kolay anlaşılabilir bir dilin metinlerde kullanılması gereklidir.

SEO neden önemlidir? sorusuna cevap aldıktan sonra artık yapılması gereken profesyonel olarak içerik editörlüğü ve yazarlığı hizmeti almak olacaktır. Tez Türkiye ailesi olarak;

  • Doğru anahtar kelimelerin tanımlandığı
  • Özgün ve kaliteli içeriklerle donatılmış
  • Başlık ve ara başlıklarla açıklayıcı
  • Gereksiz ve okuyucuyu yoran laf kalabalığına izin vermeyen
  • Google tarafından doğru tepkilerin alınmasına yardımcı olan

içerik metinlerin özenle üretimini hızlı ve mükemmel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz site içi ve site dışı SEO nedir konusunu bir başka yazıda yer verelim.

Blog

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.