Tez Danışmanlığı

Lisans Bitirme Tez Danışmanlığı, Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı, Doktora Tez Danışmanlığı, Ön Lisans Tezi/Ödevi Danışmanlığı, İntihal Azaltma, Literatür Tarama, SPSS Analizi hizmetlerini deneyimli akademisyenlerimizin danışmanlığı ışığında hazırlamanızı sağlıyoruz. Konu belirleme, kaynak tavsiyesi, literatür tarama, intihal azaltma ve tez taslağı oluşturma gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

 

LİSANS BİTİRME TEZ DANIŞMANLIĞI:

Mezuniyet için diplomaya giden yolda en büyük engellerden birisi lisans tezidir. Mevcudu ortaya koymaktan çok, söz konusu bilgilerin sistematik bir biçimde bir araya getirilerek doğru bir şekilde sunumu gerekmektedir. Başarılı bir kariyer yolunda lisans mezuniyeti önündeki en büyük engeli TezTürkiye olarak birlikte aşalım.

 

İktisadi ve İdari Bilimler:

İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Muhasebe, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Aile ve Tüketici Bilimleri, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Ekonometri vb.

Mühendislik:

Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı vb.

Sağlık Bilimleri:

Temel Tıp Bilimleri, Klinik Tıp Bilimleri, Cerrahi Tıp Bilimleri, Diş Hekimliği, Yaşam Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Eczacılık, Veterinerlik vb.

Sağlık Meslek Yüksekokulları:

Hemşirelik, Ebelik, Sağlık Memurluğu vb.

Fen Edebiyat Fakültesi:

Fizik, Kimya, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Matematik, Coğrafya, Tarih, İstatistik, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Türk Dili ve Edebiyatı vb. Lisans bölümlerine ait tezlere danışmanlık yaparız.

 

YÜKSEK LİSANS TEZ DANIŞMANLIĞI:

Akademisyenlik yolunda ilk adımlar arasında olan Yüksek Lisans ya da Master bilimsel araştırma yaparak bilgiye erişme, bilgiyi değerlendirme ve yorumlama yeteneğini kazandırmayı sağlar. Bunun farkında olarak akademisyenliğe giden yolda tez danışmanlığınızı yaparak bilgiye erişmenizi, onu değerlendirip yorumlamanıza yardımcı olmaktayız.

 

DOKTORA TEZ DANIŞMANLIĞI:

Lisans ya da Yüksek Lisans sonrası yapılacak başvuru ile akademik dünyanın bir ferdi olma yolunda en büyük engellerin başında gelen doktora tezi TezTürkiye ile sanıldığı kadar zor değil. Kaliteli bir akademisyen danışmanlarımızın değerli destekleriyle doktora konusunun tespiti, tezin sistematize edilmesi ve hazırlanması sürecini birlikte sürdürelim. Biraz uzun, kasvetli ve zor bir süreç olan hazırlık süreci belli bir plan – program dahilinde yapıldığı takdirde sonuç verecektir.

 

ÖN LİSANS TEZ / ÖDEV / PROJE DANIŞMANLIĞI:

Adalet, Anestezi, Aşçılık, Bankacılık, Bilgisayar Programcılığı – Operatörlüğü, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi, Gemi İnşaatı, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kooperatifçilik, Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Odyometri, Özel Güvenlik ve Koruma, Reklamcılık, Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Tapu ve Kadastro, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Yerel Yönetimler gibi Önlisans bölümlerine ait tez/ödev danışmanlığı yaparız. Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren bölümleri olarak akademik bir bitirme projesi / tezi / ödevi söz konusudur. Mevcut bilgilerin sistematize edilerek bir sunum haline getirilmesi genel itibariyle ön lisans bitirmek için gereklidir. Diplomanıza giden yolda yanınızdayız.

 

SPSS ANALİZİ:

Anket, bulgu ve veri giriş değerlendirme aşamalarını takip ederiz. Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri gibi alanlarda SPSS çok yaygın olarak talep edilmektedir. Pazar araştırmaları ve devlet kurumlarının yanı sıra anket şirketleri de bu analizleri esas almaktadır. SPSS girişini takiben analizler yapılarak tablolara dökülür. Tablo içeriğinin ne anlama geldiği de ortaya konulmaktadır. SPSS raporu tezin “teorisinin” pratikte nasıl bir görünüm arz ettiğini gösteren bir ayna hükmündedir.

Genel itibariyle görülen sorunlar, literatür taramasının tamamlanmasının ardından anket analizi ve raporlamasının sırası geldiğinde öğrencilerin bocalaması ile başlar. TezTürkiye olarak akademisyen kadromuzun değerli desteği ile yanınızdayız.

 

LİTERATÜR TARAMA HİZMETİ:

Bir konunun, kaynaklar içinde detaylarıyla araştırılarak verilerin belli bir sistematik dahilinde toplanması hizmetini vermekteyiz. Kimilerine göre vakit kaybı olarak görülen ancak kaliteli bir tez için vazgeçilmez olan literatür tarama hizmeti TezTürkiye’nin uzmanlık alanlarından birisidir. Amerika’yı yeniden keşfetmemek için Literatür Tarama Hizmetini TezTürkiye’nin deneyimli ekibine bırakın.

 

İNTİHAL AZALTMA:

Yüksek oranda intihal bulunan tezlerde intihal oranını azaltma hizmeti vermekteyiz. Kaynak göstermeksizin başkasına ait eserlerden kısmen ya da tamamen alıntı yapmak suçtur. Zamanı etkin kullanamayanların yoğun olarak başvurduğu yöntemlerin başında kopya içerik üretimi gelmektedir. Bu konudaki bilgi eksikliği, daha önce yakalanmama, danışman ile tez sahibinin iletişimindeki problemler ve farkında olmadan intihal yapmak en sık yaşanan durumlar arasındadır. TezTürkiye olarak intihal oranını azaltarak, problemsiz bir tez teslimi için çalışmaktayız.

WhatsApp chat WhatsApp Destek Hattı